کمک وزارت آموزش و تحقیقات آلمان به دانشجویان در دوران شیوع کرونا

وزارت آموزش و تحقیقات آلمان (Bundesministeriums für Bildung und Forschung) به دانشجویانی که در دوران شیوع کرونا دچار مشکلات مالی شده اند، کمک مالی می کند.

کمک های موقت مالی که توسط وزارت آموزش و تحقیقات فدرال (BMBF) ارائه شده است برای کمک به دانشجویانی است که می توانند ثابت کنند که با مشکلات مالی ناشی از شیوع کرونا روبرو هستند، و به کمک فوری نیاز دارند و قادر به غلبه بر مشکلات ناشی از پاندامی نیستند. دانشجویان آلمانی و خارجی که در دانشگاه های معتبر دولتی در آلمان ثبت نام کرده اند، می توانند این درخواست را ارسال نمایند. این درخواست مربوط به ماه های جون، جولای و آگوست می باشد و در صورت تمدید اطلاع رسانی خواهد شد.

دانشجویانی که در ماه های مربوطه از وام ، بورس تحصیلی یا موارد مشابه بهره‌مند شده اند نیز از درخواست کمک مالی موقت مستثنی نیستند.
این کمک بین 100 یورو تا 500 یورو به عنوان کمک هزینه بلاعوض پرداخت می شود.
تقاضاهای جدید فقط برای ماههای ژوئن ، ژوئیه و آگوست 2020 قابل ارائه است. دانشجویان می بایست برای هر ماه بصورت جداگانه در خواست خود را ارسال نمایند.

برای اطلاعات بیشتر به سایت زیر مراجعه نمایید:

https://www.xn--berbrckungshilfe-studierende-06cf.de

همچنین برای پاسخ به سوالاتی در این زمینه می توانید به سایت زیر مراجعه نمایید:

https://www.bmbf.de/de/wissenswertes-zur-ueberbrueckungshilfe-fuer-studierende-11509.html

 

دانشجو

 

توجه: درخواست فقط به صورت آنلاین قابل ثبت است. ترتیب رسیدگی به درخواست ها باتوجه به تاریخ دریافت مدارک کامل توسط اتحادیه دانشجویی مربوطه تعیین می شود. درخواستهای تکمیل نشده بررسی نخواهند شد. هیچ حق قانونی برای کمک های موقت مالی وجود ندارد. تصمیم در مورد اعطای کمک مالی موقت توسط اتحادیه دانشجویی (Studierendenwerk / Studentenwerk) بر اساس اطلاعاتی که شما ارائه می دهید، گرفته می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *