جمهوری فدرال آلمان که به عنوان یکی از اعضای اصلی اتحادیه اروپا شناخته می‌شود، در قلب اروپا و در همسایگی کشورهای فرانسه، لوکزامبورگ، بلژیک، هلند، جمهوری چک، لهستان، اتریش و سوئیس قرار گرفته است. پایتخت این کشور برلین با جمعیتی بیش از 3 میلیون نفر پر جمعیت ترین شهر آلمان نیز به حساب می‌آید. زبان رسمی مردم آلمان، آلمانی است ولی در مناطق و ایالتهای مختلف گویش مردم متفاوت است، واحد پول آۀمان نیز مانند بسیار از کشورهای اروپایی یورو است.

سیستم حمل و نقل مدرن و متراکم به همراه شبکه گسترده بزرگراهی که از نظر طول رتبه سوم جهان را داراست، در کنار فرودگاه‌ بزرگ فرانکفورت که محل استقرار هواپیمایی لوفتهانزاست، آلمان را به قطب حمل و نقل اروپا تبدیل کرده است.

نظام سیاسی آلمان، جمهوری فدرال دموکراتیک پارلمانی است و این کشور دارای 16 ایالت است که از نظر وسعت بزرگترین آنها بایرن (باواریا) و کوچکترین آنها برمن است و از لحاظ جمعیتی نیز بر اساس آمارگیری سال 2018، پرجمعیت‌ترین ایالت نورد راین وستفالن و کم جمعیت‌ترین ایالت برمن است.

آلمان با توجه به ماهیت صنعتی و تحقیقاتی که دارد همواره مقصد مورد علاقه بسیاری از متخصصان در سراسر دنیا برای کار و تحصیل است. این موضوع بعد از خروج انگلستان از اتحادیه اروپا نیز تشدید شد و با مهاجرت بسیاری از شرکتها و استارتاپها به آلمان شرایط بهتری برای پذیرش متخصصان حاصل شد. امروز متخصصین و مهندسین بسیار زیادی از نقاط مختلف دنیا در آلمان مشغول کار یا ادامه تحصیل هستند تا ادامه فعالیت حرفه‌ای خود را در صنعتی‌ترین کشور اروپا بگذرانند.

[cz_image tilt=”on” hide_on_m=”true” image=”1108″ id=”cz_33665″ sk_css=”background-color:rgba(9,154,173,0.01);border-radius:5px;”][/cz_image]