[cz_title id=”cz_26496″ cz_title=””]

بانک در آلمان

قبل از افتتاح حساب بانکی در آلمان بهتر است کمی در خصوص انواع بانکها و شرایط آنها اطلاعات داشته باشید. در حالی که در آلمان گزینه های زیادی برای انتخاب بانک وجود دارد باید توجه داشته باشید بسیاری از بانکها از دارندگان حساب خود هزینه سالیانه دریافت می کنند. علاوه بر این اکثر بانکها برای دریافت وجه نقد از خودپرداز سایر بانکها نیز از شما هزینه دریافت می‌کنند.

در حالت کلی بانکها را در آلمان به سه بخش اصلی می توان تقسیم کرد.[/cz_title]

Bank
[cz_title id=”cz_49738″]

بانک‌های خصوصی

بانکهای خصوصی که شعب سراسری دارند و خدمات عمومی و روزمره مورد نیاز شما را ارئه می‌دهند، ولی تمرکز آنها بیشتر برای مدیریت سرمایه، املاک ومستغلات و سرمایه‌گذاری هست.

معروفترین این بانکها عبارتند از:

[/cz_title]

[cz_title id=”cz_94315″]

بانک‌های آنلاین (بدون شعب فیزیکی)

تعداد بانکهای آنلاین در آلمان رو به افزاریش است. این بانکها هزینه‌های کمتری از مشتریان خود طلب می‌کنند و سرویس خدمات مشتریان خود را به صورت تلفنی و آنلاین ارائه می‌کنند. برای دریافت وجه نقد این بانکها می‌توانید از خودپردازهای بانکهای طرف قرارداد آنها در سطح شهر استفاده کنید.

معروفترین این بانکها عبارتند از:

قبل از افتتاح حساب، قوانین و مقررات و همچنین امکانات و هزینه‌های این حسابها را در سایت هر بانک بررسی کنید.[/cz_title]

[cz_title id=”cz_67400″]

بانک‌های پس انداز عمومی و موسسات تعاونی بانکی

این بانکها با آنکه نام یکسانی در سطح کشور دارند ولی در هر شهر یا ایالت به صورت مستقل اداره می‌شوند. تمرکز این بانکها بیشتر بر روی ارائه خدمات به شرکتهای کوچک و متوسط و همچنین سرمایه‌گذاریهای محلی است. این بانکها در اکثر نقاط دارای شعب فیزیکی هستند.

مهمترین بانکهای پس اندازی عمومی و موسسات تعاونی کشور عبارتند از:

[/cz_title]