افتتاح حساب بانکی در آلمان
[cz_title id=”cz_85593″]

افتتاح حساب بانکی در آلمان

برای افتتاح حساب بانکی شخصی (Girokonto) در آلمان لازم به تعیین وقت قبلی به صورت آنلاین یا با مراجعه حضوری به شعبه است. اخیرا برخی از بانکها امکان افتتاح حساب به صورت کاملا آنلاین را فراهم کرده‌اند و این موضوع نیز هر روز در میان متقاضیان با استقبال بیشتری مواجه می‌شود. برای افتتاح آنلاین حساب می‌توانید تمامی فرمهای لازم را در سایت بانک پر نموده و بعد از بارگزاری مدارک موردنیاز، احراز هویت خود را از طریق ویدیو چت یا سرویس Postident پست آلمان انجام دهید.

[/cz_title]

[cz_title id=”cz_37525″]

مدارک مورد نیاز جهت افتتاح حساب بانکی

فارغ از اینکه شما قصد دارید حساب خود را در شعبه یا به صورت آنلاین افتتاح کنید، مدارک زیر برای افتتاح حساب مورد نیاز است.

در بعضی موارد بانکها برای اطلاع از میزان درآمد شما، نیاز به فیش حقوقی یا قرارداد کاری دارند که در صورت نیاز لازم هست این مدارک را نیز به بانک ارائه کنید.

در صورتی که افتتاح حساب را به صورت آنلاین انجام دهید باید منتظر باشید تا ابتدا هویت شما احراز شود.

بعد از انجام فرآیند اداری لازم هست تا منتظر بمانید تا کارت بانکی و رمز آن به آدرس پستی شما ارسال شود. در نظر داشته باشید که کارت و رمز به صورت جداگانه برای شما ارسال می‌شود.

[/cz_title]

[cz_title id=”cz_34085″ cz_title=””]

خدمات آنلاین (اینترنت بانک، موبایل بانک)

بسیاری از بانکها در آلمان امکان استفاده از سرویس اینترنت بانک و موبایل بانک را برای مشتریان خود فراهم می‌کنند. در برخی بانکها این سرویس به صورت پیش فرض برای شما در نظر گرفته می‌شود. در برخی دیگر شما باید این سرویس را در هنگام افتتاح حساب از بانک درخواست کنید.

اطلاعات مربوط به ورود به اینترنت و موبایل بانک جداگانه به آدرس پستی شما ارسال می‌شود.

اغلب بانکها خدمات آنلاین خود را به صورت فقط آلمانی ارائه می‌کنند. اگر زبان آلمانی شما در سطح مناسبی نیست، بهتر است قبل از استفاده از خدمات آنلاین، از بانک درخواست راهنمایی کنید.

[/cz_title]