[cz_title id=”cz_12033″]

افتتاح حساب بلوکه

مطابق با مدارک مورد نیاز سفارت برای صدور ویزا، فرد دانشجو متعهد می‌شود در زمان ورود به خاک آلمان مبلغی معادل 10236 یورو به عنوان هزینه زندگی خود به همراه داشته باشد. این مبلغ برای یکسال اقامت در نظر گرفته شده است. افراد با اقامت کمتر از یکسال باید مبلغی معادل 853 یورو به ازای هر ماه به همراه داشته باشند. معمولا این رقم در ویزا درج می‌شود. در صورتی که فاند نداشته باشید یا کسی در آلمان به عنوان ضامن مالی شما نباشد باید این پول را به صورت نقد به آلمان آورده و در یک حساب بانکی بلوکه کنید.

لطفا در نظر داشته باشید

  1. نامه تمکنی که بانک بعد از افتتاح حساب بلوکه ارائه می‌کند، برای تمدید اقامت لازم هست.
  2. در صورتی که این مبلغ در ویزای شما درج شده باشد، در هنگام ورود به آلمان یا حالت کلی‌تر مرزهای اتحادیه اروپا این مبلغ ممکن است توسط افسر فرودگاه بررسی شود. در صورتی که فرد این مبلغ را به همراه نداشته باشد، از ورود آن به خاک آلمان یا اتحادیه اروپا جلوگیری می‌شود.

 

[/cz_title]

نکات مهم

  • برای افتتاح حساب بلوکه شده، می‌توان به بانکهای مختلفی مراجعه کرد که پرطرفدارترین آنها عبارتند از: Postbank Sparda Sparkasse Volksbank
  • با توجه به اینکه قوانین بانکها به صورت ایالتی متفاوت است ممکن است رفتار یک بانک  برای افتتاح حساب در یک ایالت یا حتی در یک شعبه با شعبه یا ایالت دیگر متفاوت باشد.
  • بعضی از بانکها برای افتتاح حساب بلوکه مبلغی حدود 50 تا 150 یورو به عنوان کارمزد افتتاح حساب دریافت می‌کنند.
  • بعضی از بانکها در حالت عادی حساب بلوکه افتتاح نمی‌کنند. ولی در صورت ارائه نامه از اداره اتباع خارجی (Ausländerbehörde) ممکن است حساب بلوکه افتتاح کنند.
  • حساب بلوکه به این معنا نیست که امکان برداشت وجود ندارد، در این حالت هر فرد می‌تواند ماهیانه تا مبلغ 853 یورو از حساب خود برداشت کند.
  • در صورتی که مبلغی بیشتر از 10236 یورو با خود همراه آورده‌اید باقی مبلغ را می‌توانید در حساب دیگری گذاشته و بدون محدودیت از آن استفاده کنید.
[cz_gap height_tablet=”30px” height_mobile=”15px”][cz_image id=”cz_42024″ image=”1561″][/cz_image]