فارغ از اینکه تازه به آلمان مهاجرت کرده‌اید یا در حال تغییر محل سکونت خود هستید. اولین کار بعد از نقل مکان به محل جدید، درنظر گرفتن عقد قرارداد برای برق، گاز، اینترنت و بعضا آب هست.

قرارداد برق
[cz_title id=”cz_56837″ cz_title=””]

قرارداد ها برای خانه‌های اجاره‌ای

با توجه به نوع قراردادی که شما برای اجاره خانه منعقد کرده‌اید، باید برای عقد قراردادهایی که گفته شد حساسیت داشته باشید.  به همین دلیل همیشه قرارداد اجاره را به دقت مطالعه کنید تا ببینید چه بخشهایی در اجاره لحاظ شده است و چه بخشهایی را شما باید در نظر بگیرید.

خانه‌های اشتراکی یا اجاره از شخص ثالث (Subletting & WG)

اگر شما برای اجاره اتاق یا منزل با شخص ثالث قرارداد بسته‌اید، یا اتاق در یکی از خانه‌های اشتراکی اجاره کرده‌اید، تمام هزینه‌های مربوط در اجاره شما لحاظ شده است و شما نیازی به عقد قرارداد جداگانه برای برق، گاز یا اینترنت ندارید. در واقع برای شما تفاواتی ندارد که برق اتاق شما از کدام شرکت و با چه تعرفه‌ای تهیه شده است.

اجاره آپارتمان

معمولا در اجاره آپارتمان برخی از هزینه‌ها مثل هزینه آب در هزینه‌های جانبی اجاره‌ای که می‌پردازید لحاظ شده است. اما برای سایر موارد مانند برق، اینترنت و گاز باید قرارداد جدید منعقد کنید.

در برخی ساختمانها، مخصوصا ساختمانهای نوساز، شرکت سازنده با یک شرکت ارائه‌دهنده اینترنت یا برق، قرارداد می‌بندند و مستاجر فقط می‌تواند با آن شرکتها قرارداد امضا کند.

[/cz_title]

[cz_title id=”cz_46866″]

با کی قرارداد ببندیم؟

بهترین راه برای پیدا کردن مقرون به صرفه‌ترین شرکت ارائه دهنده خدمات، متناسب با نیازهای شما، استفاده از سایت Check24 است. با جستجو در گزینه‌های موجود در این سایت بهترین خدمت با کمترین هزینه را دریافت کنید.

ضمن اینکه با استفاده از این روش نیازی به انجام فرآیند کاغذی نیست. به راحتی و به صورت آنلاین می‌توانید قرارداد خود را منعقد کنید.[/cz_title]