خرید سیم کارت یکی از اولین کارهایی هست که بعد از ورود به آلمان باید انجام داد. در آلمان نیز مانند اکثر کشورهای دنیا امکان خرید سیم کارت به دو صورت وجود دارد. حالت اول خرید سیم کارت اعتباری، دقیقا مثل سیم کارتهایی که در ایران وجود دارد. هر میزان که آن را شارژ کنید می توانید استفاده کنید. حالت دوم خرید سیم کارت با قرارداد (Handyvertrag) هست. در حالت دوم معمولا خرید به صورت پکیج همراه با گوشی هست.

[cz_title id=”cz_44298″]

قرارداد خرید سیم کارت

برخلاف بیشتر کشورهای اتحادیه اروپا، قراردادهای خرید سیم کارت در آلمان معمولا ثابت و به مدت 24 ماه است. در اکثر قراردادها نیز بندی وجود دارد که به شرکت ارائه‌کننده خدمات اجازه می‌دهد که قرارداد را به صورت اتوماتیک بعد از اتمام قرارداد اولیه تمدید کند. دقت کنید که اگر بخواهید قرارداد خود را قبل از اتمام آن فسخ کنید معمولا هزینه زیادی را باید پرداخت کنید.

بسیاری از شرکتها برای جذابتر کردن بسته های پیشنهادی خود، آنها را با تلفن ثابت و اینترنت ترکیب می‌کنند و به صورت ترکیبی می‌فروشند.[/cz_title]

سیم کارت
[cz_title id=”cz_69513″]

قراردادی یا اعتباری؟

سوالی که خیلی از افراد هنگام خرید سیم کارت می‌پرسند. شاید ساده‌ترین پاسخ این باشد، که به میزان اقامت شما در آلمان بستگی دارد. اگر اقامت کوتاه مدتی دارید قطعا سیم کارتهای اعتباری گزینه درست و مناسب هستند. اگر اقامت بلندمدتی را برنامه‌ریزی کرده‌اید با توجه به شرایط هر دو گزینه مقدور است.

مدل قراردادی بسیار ساده و راحت هست. خریدار دغدغه اتمام اعتبار یا خرید شارژ را ندارد.

در طرف مقابل بهترین مزیت سیم کارتهای اعتباری، انعطاف پذیری در انتخاب سرویس گیرنده هست. هر موقع که از سرویسی راضی نبودید به راحتی می‌توانید از خدمات شرکت دیگری استفاده کنید بدون اینکه قراردادهای طولانی مدت شما را محدود کرده باشند.

در بسایری مواقع برای افرادی که میزان مصرف مشخصی دارند، با استفاده از بسته‌های ترکیبی تماس، اینترنت و پیام در مدل اعتباری می‌توانند هزینه‌های خود را کاهش دهند.

یک نکته مثبت که برای هر دو مورد صدق می‌کند، عدم پرداخت هزینه رومینگ در هر منطقه از اتحادیه اروپاست. مطابق با تصویب این قانون در سال 2017 توسط پارلمان اتحادیه اروپا، هر کسی می تواند بدون پرداخت هزینه اضافی از اعتبار سیم کارت خود در اتحادیه اروپا استفاده کند.[/cz_title]

[cz_title id=”cz_84585″]

خرید سیم کارت در آلمان

از سال 2017، به منظور خرید هرگونه سیم کارت در آلمان، فرد خریدار باید مدارک معتبر شناسایی و آدرس خود را ارائه کند. این تصمیم دولت فدرال به منظور جلوگیری از برقراری ارتباطات ناشناس و جلوگیری از اعمال مجرمانه اتخاذ شد.[/cz_title]

[cz_title id=”cz_15909″]

شرکتهای ارائه‌کننده خدمات

همچنین بسیاری از شرکتهای دیگر و همچنین فروشگاه‌های زنجیره‌ای مانند Aldi یا Lidl و … نیز سیم کارتهای مختلفی ارائه می‌کنند.[/cz_title]

[cz_title id=”cz_86842″ cz_title=””]

از کجا سیم کارت بخریم؟

برای خرید سیم کارتهای قراردادی می‌توانید به دفاتر نمایندگی شرگتی که قصد دریافت سرویس از آن را دارید مراجعه کنید، پس از کسب اطلاعات لازم، اقدام به عقد قرارداد کرده و سیم کارت خود را دریافت کنید.

سیم کارتهای اعتباری را علاوه بردفاتر نمایندگی، می‌توانید از فروشگاه‌های تجهیزات الکترونیکی مانند Saturn یا Mediamarkt، پمپ بنزینها، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و بسیاری نقاط دیگر تهیه کنید.

برای فعالسازی سیم کارتهای خریداری شده نیز می‌توانید به صورت آنلاین اقدام کنید یا از فروشنده کمک بگیرید.[/cz_title]