[cz_image id=”cz_46106″ image=”1518″][/cz_image][cz_gap height=”70px” height_tablet=”10px” height_mobile=”5px”]
[cz_title id=”cz_106362″ cz_title=””]

بیمه دانشجویی:

در آلمان کلیه دانشجو ها با بیمه (خصوصی یا دولتی) می توانند تا 80 ساعت در ماه کار کنند (توضیحات بیشتر در کار دانشجویی)، اما در صورتی که حقوق شما بالاتر از 450 یورو در ماه می شود، بسیاری از کارفرماها از شما درخواست بیمه دولتی می کنند. همچنین در صورتی که شما بیش از 80 ساعت در ماه کار کنید(در شرایط خاص)، نیاز به بیمه دولتی خواهید داشت.

 

درصورتی که حقوق شما بالاتر از 450 یورو در ماه است، شما موظف به پرداخت هزینه ای برای بیمه بازنشستگی (Rentenversicherung) می باشید. این مبلغ برای 450 یورو حدود 20 یورو می باشد و با افزایش حقوق بیشتر می شود.

 

برای اقدام برای بیمه می توانید از بیمه هایی مانند AOK ویا TK اقدام نمایید، یا در صورتی که دانشجوی زبان یا کالج و یا بالای 30 سال سن هستید، می توانید از بیمه های خصوصی مانند MAWISTA یا Care Concept اقدام نمایید.

 

هزینه بیمه:

به صورت تقریبی هزینه بیمه برای دانشجویان زیر ۳۰ سال در ماه بالای ١٠٠ یورو برای بیمه های دولتی می باشد. همچنین دانشجویان بالای ۳۰ سال و یا دانشجویان زبان می توانندبا بیمه های خصوصی بین ۳۳ تا ٧۵ یورو در ماه هزینه پرداخت کنند، که این میزان برای بیمه دولتی حدود ۱۹۰ می باشد.

اصولا بیمه های خصوصی ارزانتر می باشند ولی می بایست به این نکته توجه داشته باشید که پوشش این بیمه ها نیز کمتر از بیمه های دولتی می باشد.

ممکن است نیاز باشد که برای بیمه های خصوصی شما ابتدا هزینه های انجام شده برای دکتر،  بیمارستان یا … را پرداخت کرده و سپس شرکت بیمه آن را به شما پرداخت می کند.

لذا لازم است برای انتخاب بیمه مناسب تحقیق نمایید و سپس اقدام کنید. برای اطلاع از جزییات این بیمه ها می توانید به وب سایتشان مراجعه نمایید.[/cz_title]