[cz_image id=”cz_59322″ image=”1486″][/cz_image][cz_gap height=”35px” height_tablet=”10px” height_mobile=”5px”]

کار دانشجویی

اکثر دانشجویانی که مهاجرت می کنند، مبلغ محدودی به همراه خود به آلمان می آورند. اما با توجه به قیمت یورو و دلار برای بسیاری از دانشجویان به همراه آوردن هزینه زندگی از ایران بسیار دشوار می باشد،در نتیجه اکثر دانشحویان به دنبال یافتن کار دانشجویی برای گذران زندگی خود هستند.

[cz_title id=”cz_22362″]

اجازه کار:

هنگامی که شما در آلمان دانشجو می شوید، می توانید به صورت قانونی حدودا 80 تا 85 ساعت در ماه کار کنید. در سال یک دانشجو می تواند 120 روز به صورت تمام وقت یا 240 روز به صورت پاره وقت، کار کند. در آلمان ساعت کاری تمام وقت 8 ساعت در روز و کار پاره وقت 4 ساعت در روز محاسبه می گردد.( این مقدار برای یک سال کامل محاسبه می گردد، در صورتی که در نیمه سال میلادی وارد آلمان شده اید، این مقدار به همان نسبت کسر خواهد شد)

  • نکته 1: در صورتی که با ویزای زبان و یا ویزای اولیه در آلمان هستید، وضعیت اجازه کار دانشجویی خود را از اداره اتباع خارجی شهر خود (Ausländerbehörde) بررسی کنید.
  • نکته 2: در صورتی که در تعطیلات میان دو ترم خود هستید می توانید با دریافت مجوز از اداره اتباع خارجی شهر خود (Ausländerbehörde) به صورت تمام وقت مشغول به کار شوید.

[/cz_title][cz_gap height=”25px” height_tablet=”5px” height_mobile=”2px”]

[cz_title id=”cz_20992″]

نوع کار دانشجویی:

برای کار های تخصصی دانشجویی مرتبط با دانشگاه مانند TA, Raو … شما نیاز به دانش تخصصی آن رشته دارید. در صورتی که تمایل به کارهای داخل دانشگاه را دارید، می توانید به بخش کاریابی دانشگاه خود مراجعه کرده و درخواست خود را ارسال نمایید.

برای کار های عادی دانشجویی مانند کار در رستوران، کافه یا فروشگاه ها اصولا نیاز به دانش پایه ای زبان آلمانی می باشد و اصولا درامد کمتری نسبت به کارهای تخصصی دارد. (بسیاری از رستوران ها یا فروشگاه ها اعلامیه درخواست نیروی کار را بر روی شیشه مغازه خود می چسبانند)

برای کار های فریلنسری می بایست به اداره اتباع خارجی شهر خود (Ausländerbehörde) مراجعه کنید و در صورت موافقت و دریافت مجوز، می توانید با شرایط تعیین شده به این کار ها مشغول شوید.

همچنین شما می توانید از سایت های زیر برای کار دانشجویی اپلای کنید:

https://www.jobmensa.de

http://jobs.meinestadt.de[/cz_title][cz_gap height=”25px” height_tablet=”5px” height_mobile=”2px”]

[cz_title id=”cz_53656″ cz_title=””]

درآمد کار دانشجویی:

حداقل میزان حقوق در آلمان در سال 2020 ساعتی 9.35 یورو می باشد. اما با توجه به نوع کار و تخصص شما و همچنین متغیر بودن هزینه ها در شهر های مختلف، میزان حقوق می تواند متغیر باشد. شما می توانید برای اطلاع تقریبی از میزان حقوق درخواستی، به سایت های محاسبه کننده حقوق مانند سایت https://www.glassdoor.de مراجعه کنید و به صورت تقریبی میزان حقوق درخواستی خود را محاسبه نمایید.[/cz_title][cz_gap height=”25px” height_tablet=”5px” height_mobile=”2px”]