با سیستم حمل و نقل منظم و گسترده آلمان به راحتی می‌توانید به هر نقطه این کشور سفر کنید. خواه برای رفتن به محل کار باشد یا برای بازدید از یک مکان دیدنی. با توجه به سرمایه گذاریهای هنگفت دولت در زیرساختهای حمل و نقل عمومی، آلمان را تبدیل به یکی از بهترین کشورها در این حوزه کرده است.

[cz_title id=”cz_29220″]

اتحادیه حمل و نقل آلمان (Verkehrsverbünde)

یکی از اصلی‌ترین نکاتی که سفر کردن در تمام آلمان را خیلی ساده کرده است وجود اتحادیه حمل و نقل آلمان است. این اتحادیه با اجماع سرویس‌دهنده‌های متفاوت در یک سیستم فراگیر، در تمامی شهرهای بزرگ و کوچک باعث می‌شود با استفاده از یک بلیت از تمامی روشهای حمل و نقل در یک منطقه مشخص استفاده کنید.[/cz_title]

[cz_title id=”cz_94913″ cz_title=””]

حمل و نقل عمومی

تمامی شهرهای آلمان دارای حمل و نقل عمومی گسترده و منظمی هستند. شبکه ترافیکی متشکل از S-Bahn، U-Bahn، تراموا و اتوبوسهای شهری امکان سفر به تمام نقاط شهر، حواشی شهر و حتی روستاهای نزدیک را فراهم می‌کند. در وبسایت حمل و نقل هر شهر می‌تونید اطلاعات کاملی نظیر شبکه ترافیکی، منطقه‌های شهری، انواع بلیت و قیمت آنها مطلع شوید.

[/cz_title]

حمل و نقل در آلمان
[cz_title id=”cz_18179″]

تاکسی در آلمان

با توجه به اینکه هزینه تاکسی در آلمان کمی گران است، اکثر افراد در آلمان از حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنند. ولی با این حال سیستم منظم با نرخهای شفاف و مشخص و سادگی درخواست تاکسی، سفر با این وسیله را به یکی از گزینه‌های راحت در آلمان تبدیل کرده است.[/cz_title]

[cz_title id=”cz_64772″]

فرودگاه در آلمان

با بیش از 60 فرودگاه مسافربری فعال در سطح آلمان و صدها خطوط هوایی سفر از آلمان به هر نقطه دنیا به راحتی امکان‌پذیر است.

از مهمترین آنها می‌توان به فرودگاه‌های فرانکفورت (هاب مرکزی شرکت لوفتهانزامونیخ و دوسلدورف اشاره کرد.

[/cz_title]

هواپیما در آلمان
[cz_title id=”cz_96196″]

سفرهای بین شهری با قطار یا اتوبوس

علاوه بر امکان سفر با هواپیما گزینه‌های سریع و مقرون به صرفه دیگری همچون قطار و اتوبوس نیز وجود دارد. شرکت مجری راه‌آهن آلمان، Deutsche Bahn، شبکه جامع و منظمی از انواع قطارهای منطقه‌ای و سریع‌السیر برای سفر به نقاط مختلف آلمان دارد. در کنار آن شرکت‌های خصوصی دیگری نیز امکان استفاده از اتوبوسهای بین شهری را ارائه می‌کنند. برای سفر کردن در آلمان همیشه به تمام گزینه‌های ممکن نگاهی بیاندازید تا بتوانید بهترین حالت را انتخاب کنید.

[/cz_title]

[cz_title id=”cz_62932″]

شرکتهای حمل و نقل در آلمان

برخی از شرکتهای ارائه کننده این خدمات در آلمان عبارتند از:

 

ارائه خدمات قطار، اتوبوس و هواپیما

اتوبوس بین شهری

[/cz_title]